„Egyesületünk működését a Nemzeti Együttműködési Alap a NEA-TF-13-M-0444 asz pályázat keretében 260.000 forinttal - ezen belül honlapunkat 6.000 forinttal -  támogatta”

 

Kérjük, támogassa adója 1%-val az Iskolai Szociális Munkások Egyesületét!
Adószámunk: 18028245-1-02

Köszönjük

Iskolai szociális munkásAz iskolai szociális munkás olyan iskolában dolgozó, segítő szakember, aki elsődlegesen egészség-fejlesztéssel, prevencióval foglalkozik, illetve a felmerülő életvezetési, szociális problémák megoldásához nyújt segítséget az iskola diákjainak, tanárainak, valamint a szülőknek egyaránt.


Az iskolai szociális munkás segíteni tud iskolai nehézségek, szociális problémák, párkapcsolati konfliktusok, családi gondok, hiányzások, krízishelyzetek, alkohol- és drogproblémák, beilleszkedési nehézségek, iskolai agresszió, stressz, továbbtanulás vagy iskolaváltás esetében, de a diákmunkák, pályázatok, ösztöndíjak kiválasztásában, felkutatásában is. Információk, egyéni és csoportos konzultációk, közösségi programok formájában nyújt szolgáltatást, és együttműködik az ifjúsági, szociális és egészségügyi intézményekkel, emellett rendelkezik a megfelelő jogi, pszichológiai és társadalom-politikai ismeretekkel.


Egyesületünk célja az iskolai szociális munka fejlesztése, a segítő szakmák módszertanának fejlődését előmozdító tudományos tevékenységek, kutatások szervezése, lebonyolítása hogy ezáltal hozzájáruljon a Magyarországon élő gyerekek, családok és közösségek testi-, lelki-, szociális jóléti helyzetének javítása, egészségének megőrzése, egészségfejlesztése, betegségmegelőzése és deviancia prevenciója előmozdításához.

Honlapunkkal a magyarországi iskolai szociális munkások tevékenységét szeretnénk támogatni szakanyagok, segédletek, állásfoglalások illetve egyéb módszertani anyagok hozzáférhetővé tételével továbbá szakmai fórum lehetőségével, ahol az iskolai szociális munka tevékenységéhez kötődő kérdéseket, dilemmákat lehet megvitatni közvetlen segítséget nyújtva egymásnak.

Weboldalunk olyan oktatási intézményeknek, pedagógusoknak és más kollégáknak, természetesen szülőknek valamint döntéshozóknak is segítségére kíván lenni, akik az iskolai szociális munka tevékenységet saját közösségükben, iskolájukban szeretnék biztosítani illetve fejleszteni.

 

Kiegészítő információk